Japānas premjerministrs Šinzo Abe un Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomasu Bahs vienojušies koronavīrusa "Covid-19" dēļ Tokijas olimpiskās spēles atlikt uz 2021. gadu.

 

Saistībā ar spēļu norisei radītajiem sarežģījumiem, otrdien konferences zvana laikā,  Japānas varas iestādes, SOK vadība un Tokijas spēļu organizatoru komitejas pārstāvji vienojās spēles pārcelt uz 2021. gada vasaru.

Gan olimpiskās spēles, gan paralimpiskās spēles, neskatoties uz to pārcelšanu, tāpat tiks dēvētas par "Tokyo 2020" jeb 2020. gada Tokijas olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm.

Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad olimpiskās spēles nenorisināsies kā plānots. Boikotu dēļ tika ietekmētas 1976., 1980. un 1984. gada sacensības, taču katrā no gadījumiem olimpiāde norisinājās tai paredzētajā laikā. Pēdējoreiz spēles nenotika 1944. gadā.

Tokijas olimpisko un paralimpisko spēļu pārcelšana uz citu laiku Japānai varētu izmaksāt ap 5,8 miljardiem ASV dolāru (5,4 miljardi EUR). Olimpiskās spēles ir nozīmīgākais pasaules sporta notikums, kas šogad atcelts pasaulē esošās pandēmijas dēļ.

Tokijas olimpiskās spēles bija ieplānotas no 24. jūlija līdz 9. augustam.